Jste aktivní Ostravák nebo Ostravačka? Chcete se zapojit a podílet na fungování Zažít Ostravu jinak? Výborně! Tahle akce je přece hlavně o vás! Jak na to? Existuje hned několik možností.

Možnosti zapojení:

  1. Jednoduše přijďte a bavte se, poznávejte nové lidi, okuste nové věci, prostě poznejte, že Ostrava není nudná!
  2. Buďte aktivní a mějte vlastní místo na slavnosti! Umíte cokoliv, co by měli vidět, ochutnat či zažít  i ostatní? Ukažte nám to!  Zapojte se prodejem svých výrobků, hudbou, tancem, kresbou… Podělte se s námi o svou jedinečnost!

Umělci, řemeslníci, apod. – Jste tanečník, malíř, improvizátor, zpěvák, dráteník, kartářka, nebo zkrátka umíš něco netradičního, o co by ses chtěl podělit s veřejností? Jste tady správně! Své umění můžete předvést na naší slavnosti. V centru volejte Romaně Adámkové, romana@cooltourova.cz, tel. 734 850 978, na Porubě Hance Dvořáčkové, Dvorackova.H@seznam.cz, tel: 737 356 211 a na jihu Monice Bobkové, mona.bobkova@gmail.com, tel: 739 524 588.

Kuchaři, kuchařky – Umíte péct skvělé buchty? Přineste je rovnou na místo a zúčastněte se SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ BUCHTU (recepty s sebou!). Umíte vařit nejlepší guláš v ulici nebo zkrátka cokoliv, co by měli ostatní ochutnat? Pro domácí kulináře je zde možnost prodávat vlastní laskominy. (Pozor! Nutno mít vlastní stůl.) Oslaďte (či osolte:) sobě a sousedům život!

Bebecháři – Pokud neumíte vařit a nechcete se před ostatními předvádět, a přesto se chcete zapojit, nezoufejte! Chystáme i prodej všemožných bebechů. Tak šup na půdu pro nějaké věci, které se vám sice nehodí, ale někomu jinému se mohou šiknout do krámu!

Kuchaři a bebecháři, kdo chcete mít vlastní stánek, hlaste se dopředu, ať pro vás máme supr místo. V centru se hlaste Veronice Svobodové, tel. 602 804 802, na Porubě Hance Dvořáčkové, tel. 737 356 211, na Jihu kontaktujte Moniku Bobkovou, tel. 739 524 588.

Máte doma plný šatník? – přineste své přebytečné kousky oblečení, bot a doplňků a nabídněte je sousedům. Co vám dávno zevšednělo, zrak a srdce druhého potěší! Letos podruhé bude v centru součástí slavnosti opět oblíbený sousedský Podzimní výprodej šatníku. Jdete do toho? Zamluvte si místo u Terez Pintérové, tereza.pinterova@centrum.cz.

Zemědělci, chovatelé, farmáři a živnostníci – chcete nabídnout své místní kvalitní výpěstky či výrobky? V centru bude celý farmářský trh, pište či volejte Veronice Svobodové (602 804 802, veronika@cooltourova.cz), na Porubě (Hanka 737 356 211) či Jihu (Monika 739 524 588) si můžete postavit vlastní stánek.

otazky

Jak to mám tedy udělat?

Základní informace pro aktivní účastníky:

Zde přinášíme pár nejdůležitějších odpovědí na všemožné otázky, které by Vás mohly napadat. Pokud by Vás zajímalo cokoli jiného, volejte či pište Soni Frídlové na sona@cooltourova.cz a 734 720 666.

Budu nabízet jídlo/pití/bebechy. Co všechno si má přinést?

Přineste si všechno, co budete potřebovat pro sebe a vaše hosty (stůl či krabici, něco na sezení, plachtu na přikrytí v případě přeháňky, tužku, papír, příbory, tácky, hrníčky, destičku / papír / plachtu s názvem vašeho stánku, menu / cenovky, kasičku, zástěru, ozdoby atd.). Pokud to bude možné, zkuste myslet co nejekologičtěji. V areálu budou umístěny koše na třídění plastu a papíru.

Budu za svůj stánek platit?

Nikoliv! Jedná se o přátelské sousedské setkání, ne komerční akci. Nájem nikdo neplatí, umělci nepožadují za svá vystoupení honorář, sousedé nabízí svým sousedům jídlo, pití, bebechy či různé aktivity zdarma, či za základní ceny pro pokrytí nákladů. Zažít Ostravu jinak není komerční festival, je to naše společná oslava, do které každý přispěje, čím umí. Děláme to pro radost, ne pro peníze.

Kdy máme přijet a kdy odjet?

Přijeďte tak, abyste pohodlně stihli do 13:30 odjet s autem z oblasti slavnosti a ve 14:00 byli připraveni na nával družných a zvědavých sousedů. Na začátku budou prostory slavnosti přístupné automobilům od 10:30, na konci vždy po oficiálním čase ukončení slavnosti (každá lokalita to má trochu jiné) – ne dříve! Tohle je především akce bez aut, tak je do toho tahejme co nejmíň a mimo program 🙂

Vjezd autům bude tedy povolen od 10:30 do 13:30 a poté od hodiny oficiálního konce slavnosti v každé lokalitě.

Jak najdu své místo?

Od 10:30 budeme aktivně na místě a podávat informace. Pokud si nebudete vědět rady, volejte našim zdatným organizátorkám! V centru volejte Verči (602 804 802) nebo Romaně (734 850 978), na Porubě Hance (737 356 211) a v Zábřehu Katce (773 688 344) nebo Monice (739 524 588). Obratem pošleme někoho, kdo vás nasměruje a zachrání. 

Povezu toho hodně, mohu přijet až ke svému místu autem?

Ano, máme sice Den bez aut, ale bez nich bychom to zkrátka za dopoledne nenachystali. Do 13:30 se tedy mohou „zásobovací vozy“ pohybovat po areálu slavnosti. Přijeďte, vyložte, přeparkujte.

Je na místě k dispozici elektřina a voda?

Elektřina je k dispozici pouze v omezené míře a můžeme Vám ji poskytnout pouze v případě, že jsme vám ji předem po domluvě přislíbili.

Bez předchozí domluvy už to na místě nebude možné.

Pokud jste s námi na elektřině domluveni, naléhavě prosíme, abyste si zajistili co nejméně energeticky náročný provoz a vše co je na elektřinu a není nezbytné, nechali doma. Dále je nezbytné, abyste byli plně soběstační a měli vlastní co nejdelší prodlužovačku či rozdvojku, vše, co budete potřebovat. (Budete-li kombinovat více prodlužovaček, myslete prosím i na zakrytí spoje pro případ deště – např. igelitka a lepicí páska / gumička.)

Vodu si v případě potřeby každý účastník zajišťuje sám.

Elektřinu nepotřebuji, ale co až se setmí a budu potřebovat světlo?

Pokud nemáte domluvenu elektřinu, a je možné, či pravděpodobné, že budete zůstávat se svým stánkem do setmění, hledejte si místo pod veřejným osvětlením nebo si s sebou vezměte baterky, čelovky, solární lampičky či louče J. Elektřina je bohužel na ulici nedostatkové zboží a budeme muset improvizovat. O to větší bude sranda.

Co když vyprodám svůj stánek před koncem slavnosti a budu chtít odejít. Mohu si v průběhu akce přijet autem ke stánku a odvézt si věci?

V době mezi 13:30 a koncem akce (v různých lokalitách různé) není možné kvůli bezpečnosti lidí, narušování programu a duchu akce vjíždět do areálu autem. Prosíme tedy, abyste si naplánovali provoz svého stánku či místa (a také množství nabízeného „tovaru“) od 14:00 ideálně až do konce slavnosti, nebo alespoň do setmění. Pokud by se stalo, že budete muset odejít dříve, domluvte si výpomoc, která Vám pomůže vynést věci ze stánku ručně. Pokud budete moci část věcí na místě nechat, můžete se pro ně vrátit po skončení akce.